Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Centrum výzkumu obouvání

Významná ocenění

Red Dot

Product Design / in the category 21. Fashion and Lifestyle Accessories

German Innovation Awads

Special Mention / in the category Excellence in Business to Consumer – Fashion

Global Footwear Awards

European Product Design Award

Designéři z Footwear Research Centre se svou obuví nazvanou „Hi-tech Footwear Skin“ získali 6 nejprestižnějších mezinárodních ocenění v kategoriích inovace, technologie a design.

Produkt Hi-tech Footwear Skin reaguje na potřebu komfortní obouvání pro ženu středního věku. Přínos produktu spočívá ve funkčním a estetickým řešením vysoké obuvi. Svršek flexibilně reaguje na otoky nohou. Funkčnost obuvi je podpořena inovativní konstrukcí podešvi, ve které je implementovaná paropropustná membrána.

Hlavními designéry jsou Zuzana Bahulová, Eva Klabalová a Juraj Šuška. Mentorem projektu je prof. Petr Sáha.

TIGDA

V dubnu 2019 putovalo na zlínské Centrum výzkumu obouvání mezinárodní ocenění TIGDA (Taiwan International Graphic Design Award), které pro tuto instituci získala MgA. Zuzana Bahulová, Ph.D., se svým návrhem loga a vizuální identity, která působí na pozici vedoucí oddělení designu a konstrukce obuvi.

Kolekce 3 plakátů vznikla ve spolupráci s Jarmilou Roubínkovou, která zastupuje odbornou a technickou část v oblasti obouvání. Plakáty, které jsou pomyslnými portréty, zastupují jednotlivé oddělení Centra výzkumu obouvání a byly vytvořeny z materiálů a nástrojů, které jsou v rámci jeho náplně používány.

Toto mezinárodní ocenění od tchaj-wanské asociace jen potvrzuje kvality tohoto nově vzniklého centra.

Fakulty a součásti

Zavřít