Organizační struktura CVO

Oddělení designu a konstrukce obuvi

Spojení nejnovějších designových trendů, dlouholetou zkušenost v obuvnictví a nejmodernějších materiálů přinese nový styl obouvání. Právě propojení talentovaných designérů, vývoje a obuvnických firem má za cíl vytvořit unikátní designovou obuv, která bude klást velký důraz na eco-friendly, komfort, zdraví a customizovanou výrobu.

Designéři z Footwear Research Centre se svou obuví nazvanou „Hi-tech Footwear Skin“ získali 5 nejprestižnějších mezinárodních ocenění v kategoriích inovace, technologie a design.

Produkt Hi-tech Footwear Skin reaguje na potřebu komfortní obouvání pro ženu středního věku. Přínos produktu spočívá ve funkčním a estetickým řešením vysoké obuvi. Svršek flexibilně reaguje na otoky nohou. Funkčnost obuvi je podpořena inovativní konstrukcí podešvi, ve které je implementovaná paropropustná membrána.

• Obuv je anatomicky tvarovaná
  • Inovativní řešení flexibilního svršku, chráněno patentem
  • Nová konstrukce podešvi, chráněno patentem
  • Vodě odolná obuv s paropropustnostou membránou, 2 Knnited Hitech technolgie
  • Partnerem projektu je firma BAŤA, a.s.
  • Detaily k projektu Hi-tech Footwear Skin
  • Rozhovor s designérkou – In Conversation With: Zuzana Bahulova (Global Footwear Awards, 2021)

Projekt TJ02000125 vznikl za podpory Technologické agentury České Republiky (TAČR) a Footwear Research Centre, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Kontakty

Senior researcher TEL:+420 576 038 046 E-mail: cernekova@utb.cz Kancelář:U11/255

Junior Researcher TEL:+420 576 038 046 E-mail: ovojta@utb.cz Kancelář:U11/433