Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Aktuality a akce

Václav Neckář navštívil Centrum výzkumu obouvání

Václav Neckář, český popový zpěvák a filmový herec, zavítal 20. února 2024 do laboratoře diagnostiky pohybového aparátu, kde absolvoval vyšetření. Výsledek v podobě velmi detailního posouzení a návrh konkrétního řešení ušitého na míru v sobě nesl prvky nejen rozboru a pochopení současného stavu a péče o chodidla. „Zároveň mi odborníci navrhli konkrétní řešení pro zajištění pohodlí, odlehčení chodidel při chůzi a zajištění zásadních aspektů zdravé chůze. Jsem velmi rád, že jsem mohl do Zlína přijet, laboratoř je perfektně vybavená a jsou tady špičkoví odborníci pro diagnostiku,“ řekl bezprostředně po návštěvě Václav Neckář. Laboratoř diagnostiky pohybového aparátu při Centru výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati za nedlouhou dobu své působnosti získala velký ohlas v řadách široké veřejnosti. Hlavní náplní specializovaného pracoviště je diagnostika nejen chodidel, ale i komplexní posouzení pohybového aparátu s cílem identifikovat co nejlépe počínající či rozvinuté poruchy. Prioritou je pomoci všem, kteří se s takovými problémy potýkají a hledají odbornou pomoc nejvyšší úrovně.

Detail článku

Z obuvnického workshopu na přednášku do New Yorku. Udržitelná obuv ze Zlína v USA

Kroky inovace a elegance

Vzpomínka na profesora Josefa Kubáta, dr.h.c.

Prezident republiky jmenoval nové profesory

Volejbalový míč navržený na zlínské univerzitě získal ocenění

Prof. Petr Sáha získal ocenění Vizionář roku 2023

Valná hromada evropského projektu TwinVECTOR