Připravuje se individuální výroba obuvi, která vyhrála 3 světové ceny

Centrum výzkumu obouvání (CVO) připravuje individuální výrobu dámské holínkové obuvi, která v letošním roce získala 3 mezinárodní ocenění. Vítězná dámská obuv byla vyvíjena 3 roky v rámci projektu TAČR, ZÉTA, TJ02000125 – Hi-tech materiál přizpůsobivý stavu dolních končetin /2019 – 2021.

Cílem projektu je vývoj obuvi pro konkrétní cílovou skupinu se specifickými požadavky. Obuv je určena pro městské celodenní užití. Důraz byl kladen jak na funkční, tak estetické hodnoty, kterými jsou prodyšnost, flexibilita a přizpůsobivost obuvi k individuální anatomii dolní končetiny.

V rámci projektu byly použity materiály, které vyžadují velmi specializované úpravy, které zatím nejsou v Evropě dostupné. Nové konstrukční a technologické řešení svršku obuvi reflektuje interní výzkum anatomie lidské nohy, pohyb svalů během chůze a reaguje i na krev a lymfatické řečiště v prostoru dolních končetin. Zvolený materiál je voděvzdorný a zároveň výborně propouští vodní páry.

V první fázi je zamýšleno nakoupit speciální textilii a budou připraveny formy a šablony pro dámskou velikost 38. Individuální výrobu bude prozatím realizována v našich provozních obuvnických laboratořích a v případě zájmu o tento výrobek budeme uvažovat o klasické výrobě mimo UTB.

Projekt nového typu obuvi se zúčastnil 3 významných prestižních mezinárodních soutěží a ve všech uspěl.

Získal :

Red Dot
Product Design / in the category 21. Fashion and Lifestyle Accessories

German Innovation Awads
Special Mention / in the category / Excellence in Business to Consumer – Fashion

Global Footwear Awards
– Winner 2020 / Medical