Centrum výzkumu obouvání se stalo řádným členem České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA)

Dne 11. 9. 2020 se Centrum výzkumu obouvání stalo řádným členem České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA).

ČOKA sdružuje v současné době cca 60 firem, fyzických osob a dalších institucí, zabývajících se jak výrobou, tak i prodejem obuvi a obuvnických materiálů a komponentů, ale i vědecko-výzkumnou, zkušební a testovací činností, výukou a vzděláváním s místem působení v ČR.

ČOKA navázala kontakty a spolupracuje s obdobnými sdruženími v evropských zemích, např. Rakousku, Německu, Maďarsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Itálii apod., ale i v zemích mimo Evropu, např. USA. ČOKA je členem Evropské konfederace maloobchodníků s obuví (CEDDEC) a Mezinárodního svazu obuvnických techniků (U.I.T.I.C.), nově také CEC.

„Centrum výzkumu obouvání propojuje vědu a výzkum s praxí a je připraveno se podílet na řešení projektů z oblasti technologií a materiálů, které sebou obuvnický průmysl přináší. Být součástí a členem České obuvnické a kožedělné asociace bezesporu přispívá ke zvýšení prestiže a důvěryhodnosti Centra výzkumu obouvání v obuvnickém sektoru.“ řekl ředitel Centra, Ing. Tomáš Sáha, Ph.D.