Vědkyně z Centra polymerních systémů bude bádat na prestižní kanadské univerzitě

Studentka Zahra Yadollahi, která studuje obor Biomateriály a biokompozity v Centru polymerních systémů UTB ve Zlíně, uspěla v rámci soutěže na podporu mezinárodní mobility “Mitacs Globalink Research Award” (GRA), a nyní působí na špičkovém pracovišti University of Waterloo v Kanadě. Spolupráce byla zahájena v roce 2023 dohodou v rámci konference Polymer Processing Society, která se konala ve Švýcarsku. V rámci této konference se Zahra seznámila s profesorem Miladem Kamkarem, který na tamější univerzitě vede výzkumný tým zabývající se biomateriály pro medicínské využití. Zahra se věnuje výzkumu v oblasti 3D tisku přírodních polysacharidů na bázi chitinu, který patří mezi obnovitelné materiály s významným potenciálem zejména v medicínské oblasti. Její výzkum umožní vytvářet struktury založené právě na této látce. Ty mohou být zhotoveny individuálně pro každého pacienta na míru pro regeneraci tkání v 3D provedení.