Centrum výzkumu obouvání se prezentovalo na akci “Ševci žijí”

Centrum výzkumu obouvání se letos zúčastnilo akce pod názvem „ŠEVCI ŽIJÍ aneb SVATÝ KRYŠPÍN A KRYŠPINIÁN V MUZEU“, která je Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádána každoročně. Tato akce je zaměřená na tradici města Zlína, jakožto „Města obuvi“. V rámci této výstavy byla k vidění spousta zajímavých oblastí se zaměřením na obuvní sektor, např. expozice „Princip Baťa“ tradiční i průmyslová výroba obuvi, současný vývoj obuvnictví i oblíbené trendy obouvání, ukázky vyšetření chodidel a rady ohledně zdravého obouvání nebo také možnost návštěvy skutečných výrobních prostor ve spolupráci s Klubem ABŠ – Absolventů Baťovy školy práce.

Centrum výzkumu obouvání prezentovalo nejen akreditovaný studijní obor pod názvem „Výroba a konstrukce obuvi“, ale také výstupy z ukončených a současně probíhajících výzkumných projektů, jako např. veganská obuv, biodegradabilní materiály, využití 3D tisku pro testování materiálů a jejich následné uplatnění při výrobě obuvi, individuální přístup a výzkum v oblasti obouvání, jako je skenování chodidel a následné vyhodnocení získaných dat a stavu chodidla, nebo možnost tvorby a realizace obuvnických kopyt.