Centrum výzkumu obouvání otevírá laboratoř diagnostiky pohybového aparátu

Na Centru výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně bude dne 4. 10. 2023 otevřena laboratoř diagnostiky pohybového aparátu.

Tato jednotka bude sloužit jako odborná poradna pro komplexní posouzení a diagnostiku nohy jako celku a následně detailní rozbor samotných chodidel a jejich hodnocení ve statické a dynamické zátěži a následné posouzení dalšího vlivu na postavení těla.

Tato diagnostika, společně s odbornou konzultací a instruktáží poté slouží k návrhu konkrétního řešení na míru. Může se jednat například o návrh na vhodnou obuv, nebo pomůcek, jako jsou ortopedické nebo protetické aktivní stélky, či stélky se stimulačním efektem.

Důležitým faktorem je zde propojení vědecko-výzkumné sféry s praxí, čili s firmami, které se zabývají výrobou pohodlné, funkční a zdravé obuvi.