Valná hromada evropského projektu TwinVECTOR

Dne 28.11.2023 se v  Centru Polymerních Systémů UTB uskutečnila valná hromada evropského projektu TwinVECTOR. Partneři projektu diskutovali o dosavadním pokroku, plánech do budoucna a strategiích pro dosažení společných cílů. Tato událost posiluje zapojení všech partnerů a zdůrazňuje jejich společné úsilí směřující k inovacím v oblasti bateriových technologií.Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) zaujímá klíčovou roli v tomto projektu Horizon Europe. Jako koordinátor konsorcia si klade za cíl posunout hranice v oblasti vývoje baterií nové generace. Projekt spojuje síly pěti partnerů z Česka, Německa, Finska a Rakouska, čímž významně rozšiřuje centrum excelence UTB, jak technicky, tak institucionálně.

„Na základě spolupráce s Bavarian Research Aliance BayFOR, Austrian Institute of Technology AIT, Karlsruhe Institute of Technology KIT a VTT Finland, můžeme UTB nejen zviditelnit v evropském výzkumném prostoru, ale také podpořit EU ve zvyšování konkurenceschopnosti evropských bateriových technologií a dosahování jejích cílů v rámci tzv. Zelené dohody,“ říká koordinátorka projektu TwinVECTOR, Dr. Viera Pechancová z Univerzity Tomáše Bati. EU podporuje tento projekt částkou 1,3 milionů eur po dobu tří let.