Na CPS přednášel prof. Dr. Krzysztof Matyjaszewski

Dne 8. září 2023 navštívil Centrum polymerních systémů mezinárodně uznávaný chemik prof. Dr. Krzysztof Matyjaszewski z Carnegie Mellon Univerzity. Přednášky na téma “New Macromolecular Materials Enabled by ATRP” se zúčastnilo přes padesát posluchačů z řad zaměstnanců a studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Prof. Dr. Krzysztof Matyjaszewski hovořil o mechanismech kontrolovaných radikálových polymerací a o možnostech, které tyto reakce skýtají pro přípravu nových definovaných materiálů a pro jejich uplatnitelnost v praxi. Prezentoval pokroky v oblasti přípravy materiálů pro environmentální, biologické, energetické a další aplikace. Během návštěvy si prof. Dr. Krzysztof Matyjaszewski prohlédl laboratoře CPS a technologickou halu, setkal se rovněž  s ředitelem Univerzitního institutu prof. Petrem Sáhou a vedením centra k projednání témat bilaterální spolupráce.