Centrum polymerních systémů se podílelo na vývoji speciální pomůcky do fitness center

CRUSHER aneb speciální fitness pomůcka je hotová.  Na vývoji tohoto výrobku se podílelo také Centrum polymerních systémů UTB ve Zlíně. Crusher je speciálně vyvinutá pomůcka do fitness center a posiloven. Hlavním úkolem je zesílení úchopu a následný bezpečnější a komfortnější pocit z tréninku. Crusher je vyvinut z lehčeného polyuretanu s paměťovou vlastností, přičemž se při cvičení dokáže zmenšit na 1/4 původní tloušťky a tím se dokonale přizpůsobit ruce. Zabraňuje tak nepříjemným bolestem dlaní při kontaktu s povrchem kovové tyče a následnému vzniku mozolů. Na rozdíl od běžně používaných rukavic na cvičení, u kterých se musí ruka přizpůsobit rukavici. Další výhodou tohoto produktu je antibakteriální vlastnost, která se cení hlavně z hygienického hlediska.

Mgr. Petra Svěráková
Manažer marketingu a PR